FAQ - pytania i odpowiedziNajważniejsze pytania i odpowiedzi

1
W jaki sposób wynająć samochód?

W Car4rent samochód można wynająć na różne sposoby:

1. Poprzez pocztę elektroniczną, wysyłając wiadomość na adres bok@car4rent.pl

2. Za pomocą internetowego formularza rezerwacji, dostępnego na stronie www.car4rent.pl.

3. Kontaktując się telefonicznie pod numerem (+48 22) 637-56-56.

2
Jakie dokumenty są potrzebne, aby wynająć samochód?

Przede wszystkim konieczne jest prawo jazdy potwierdzające uprawnienia do kierowania samochodem na terenie Polski. Potrzebny jest także drugi dokument tożsamości np. dowód osobisty lub paszport.

3
Kto może wynająć samochód w Car4rent?

Samochód w naszej firmie może wynająć każda osoba mająca ukończone 21 lat oraz posiadająca ważne prawo jazdy uprawniające do kierowania samochodem na terytorium Polski, nie krócej niż rok.

4
Ile kosztuje wynajem samochodu w Car4rent?

Dokładne stawki wynajmu znajdują się na car4rent.pl w zakładce Cennik. Do podanych kwot należy doliczyć 23 % podatku VAT.

5
Ile wynosi dopłata za dodatkowo przejechane kilometry?

W przypadku wynajmu samochodów na okres więcej niż 3 doby nie limitujemy przebiegu w okresie wynajmu auta. Oznacza to, że płacąc stawkę dobową za wynajem możesz jeździć ile tylko zechcesz.

W przypadku wynajmu na okres krótszy niż 3 doby dzienny limit wynosi 300 km. Podobnie, w przypadku wyjazdów poza granice Polski dobowy limit przebiegu wynosi 300 km.

6
Czy konieczna jest karta kredytową, by wynająć auto?

W naszej wypożyczalni do zablokowanie depozytu konieczna jest karta kredytowa. Za samo wynajęcie samochodu można zapłacić kartą debetową, kartą płatniczą, kartą kredytową, przelewem lub gotówką.

6
Co to jest depozyt?

Depozyt jest to blokada środków na karcie kredytowej na czas wynajmu samochodu.

7
Kiedy kaucja jest odblokowana?

Blokada na karcie kredytowej jest anulowana, jeśli samochód został zwrócony bez żadnych uszkodzeń.

8
Nie mam karty. Czy w moim imieniu może dokonać płatności inna osoba?

Tak, może. W sytuacji gdy odbierającym pojazd lub prowadzącym ma być inna osoba niż dokonująca płatności, prosimy o zamieszczenie takiej informacji na formularzu rezerwacji (lub powiadomienie biura obsługi).

9
Gdzie mogę odebrać zarezerwowany samochód?

Samochód można odebrać z siedziby naszej firmy. Można również zamówić podstawienie samochodu w dowolne miejsce. Jest to usługa płatna dodatkowo.

10
Czy zwrot samochód może być również w innym miejscu?

Podobnie jak wydanie, zwrot auta może mieć miejsce w innym mijescu niż nszae biuro.

11
Czy pobierana jest dodatkowa opłata za wynajem samochodu?

O jakichkolwiek ewentualnych dopłatach (np. za wynajem dodatkowego wyposażenia lub za podstawienie samochodu) Klient jest zawsze informowany w momencie rezerwacji samochodu, zgodnie ze stawkami wymienionymi w cenniku wynajmów.

12
Czy waszym samochodem można wjechać poza granice Polski?

Naszymi samochodami można poruszać się poza granicami Polski na terenie Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii oraz Chorwacji, po wcześniejszym otrzymaniu pisemnej zgody. Wyjazdy zagranicznie wiążą się z dobowym limitem przebiegu w wysokości 300 km.

13
Czy firma może płacić przelewem za wynajem?

Tak, oczywiście. W przypadku firmy jest możliwość dokonania płatności przelewem.

14
Czy w Car4rent można wynająć dodatkowe wyposażenie?

Oferowane przez nas samochody można wynająć z rozmaitym wyposażeniem dodatkowym, np.: GPS, bagażnik dachowy, foteliki dla dzieci itp.

15
Czy samochodem może kierować tylko osoba wynajmująca samochód?

Nie ma takich ograniczeń. Istnieje możliwość kierowania wynajętym samochodem przez osobę inną niż wynajmujący. Konieczne jest jednak zgłoszenie tego faktu w momencie wynajmu samochodu oraz przedstawienie dokumentu tożsamości i prawa jazdy kolejnych kierowców.

16
Czy pobierana opłatę za kolejnych kierowców?

Nie. Za „dodatkowych kierowców” nie pobieramy dodatkowych opłat. Trzeba jednak pamiętać o wcześniejszym zgłoszeniu innych kierowców wraz z okazaniem ich dokumentów tożsamości i praw jazdy.

17
Czy mogę liczyć na waszą pomoc w przypadku kolizji lub awarii?

W przypadku awarii, unieruchomienia, kolizji drogowej i innych zdarzeń związanych z wynajętym autem, prosimy bezzwłocznie kontaktować się z pod numerem (+48) 602-211-111 lub (+48) 606-261-261. Pracownik Car4rent udzieli informacji i wskazówek co do dalszego postępowania. Infolinia 24 godziny na dobę.

18
Kiedy muszę posiadać międzynarodowe prawo jazdy, aby by wynająć samochód w Car4rent?

W Polsce ważne są prawa jazdy wszystkich krajów Unii Europejskich oraz państw, które podpisały Konwencję Wiedeńską. Posiadacze innego niż wymienione w wyżej opisanych przepisach, powinni przedstawić międzynarodowe prawo jazdy. Obywatele posługujący się prawem jazdy wydanym między innymi w USA, Kanadzie, Australii, Japonii, Turcji muszą posiadać również międzynarodowe prawo jazdy.

Lista krajów wydających prawo jazdy uprawniające do kierowania na terytorium Polski: Albania, Austria, Bahamy, Bahrajn, Białoruś, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Filipiny, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Gujana, Hiszpania, Holandia, Iran, Irlandia, Islandia, Izrael, Kazachstan, Korea Południowa, Kuba, Kuwejt, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Maroka, Monako, Mongolia, Niemcy, Niger, Norwegia, Pakistan, Polska, Portugalia, Republika Mołdawii, Republika Środkowej Afryki, Republika Południowej Afryki, Rosja, Rumunia, San Marino, Senegal, Seszele, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Tadżykistan, Turkmenistan, Ukraina, Urugwaj, Uzbekistan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wybrzeże Kości Słoniowej, Zair, Zimbabwe.

19
Czy jest możliwy wynajem samochodu z OC sprawcy wypadku?

W Car4rent jest możliwe wynajęcie auta z OC sprawcy wypadku. Aby zapoznać się ze szczegółami oferty, prosimy o kontakt z naszym biurem.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies i postanowienia nowej polityki? Tak zgadzam się